reklama

Kúpte živé kľúčenky

Začalo to priživovaním sa týchto produktov na Letných olympijských hrách v Pekingu v roku 2008. Neoficiálne predávané kľúčenky s  oficiálnym maskotom olympijských hier, ktorý s touto brutalitou nemal a nemá nič spoločné. Maskotmi olympijských hier v Pekingu bolo päť detských postavičiek, reprezentujúcich štyri obľúbené čínske zvieratá: ryba, panda, antilopa čiru, miestny druhu vtáka podobného lastovičke, a olympijský oheň. Reprezentujú prosperitu, šťastie, vášeň, zdravie a šťastie, a vysielajú správu o potrebe priateľstva a mieru. S odtlačením loga týchto myšlienok sa začali predávať kľúčenky obsahujúce živé zvieratá. Predávajú sa dodnes.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Popularita tohto produktu zotrvala aj po odznení myšlienky o túžbe po priateľstve a svetovom mieri. Článok na Ocean Planet Alliance z 26. januára 2012 hovorí o novom nákupnom šialenstve. Živé korytnačky a ryby (článok nehovorí o druhoch obojživelníkov, avšak existujú články z minulého roka hovoriace aj o ich použití) sú vložené do 7 cm dlhých plastových kľúčeniek, ktoré sa predávajú na staniciach metra a vlakových staniciach. Obchodníci tvrdia, že voda, v ktorej sú „naložené", obsahuje nutrienty umožňujúce prežitie drobných stavovcov po niekoľko mesiacov. Taká zázračná kŕmna masa by sa mohla použiť na rôzne účely, otázkou zostáva, kde majú tieto živočíchy získať vzduch, aby si túto plnú penziu užili.
Čína nemá okrem zákona na ochranu voľne žijúcich zvierat nijaký iný. Keď si uvedomíme, aké diery musí mať ten, keď obchod s tigrími kosťami a inými artiklami z ohrozených druhov voľne žijúcich zvierat napr. kvôli tradičnej medicíne stále prekvitá, nečudo, že nad týranými zvieratami v kľúčenkách sa v Číne nikto kompetentný naozaj nezastaví.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kľúčenky majú prinášať šťastie, ako naše králičie chvostíky. Ja byť šťastím, tak si na nikoho, kto sa pýši touto hrôzou, nesadnem. Ale sú aj ľudia, ktorí si tieto kľúčenky kúpia, aby vypustili zviera. Keby im chceli dať aj domov, to by prišli celkom lacno ku domácemu zvieratku. V apríli 2011 stáli tieto suveníry cca 1,5 USD. Veľmi málo za živého tvora a veľmi málo za jeho smrť. Všetko legálne. V Číne.

Edita Vyšná

Edita Vyšná

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rada píšem.. o veciach, ktoré ma zaujali, oslovili, nahnevali. neznamená to, že to bude niekto ďalší považovať za hodné opisu;) ..na nič nekandidujem, iba by som bola ozaj rada, aby tí, ktorí kandidujú a budú zvolení, získali daný post pre to, lebo to nie sú zlodeji a skorumpované indivíduá, a nie pre to, lebo nimi sú a klamú až moc dobre.preto niektoré tak ladené články. Zoznam autorových rubrík:  envirorozjímanieUSAšportBruselSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu