Všeobecný rozhľad

Autor: Edita Vyšná | 13.1.2011 o 19:00 | (upravené 13.1.2011 o 21:17) Karma článku: 6,65 | Prečítané:  1334x

Grék- známy- sa mojej kamarátky  pred mesiacom cez chat zo srandy spýtal: „Kedy sa už konečne dostanete do Európskej únie?" Po jej neuveriteľnom vytočení skúsil niečo, s čím ale chcel už stopercentne uspieť a nepovedať hlúposť: „Tak kedy už prijmete Euro?" Doteraz sa nerozprávajú/nepíšu si. Taký Grék, ktorý v živote Euro na svojom území ani nemal vidieť a má ho len kvôli bývalým podvodom prezentujúcim GRE ako stabilnú krajinu, by ma tiež nahneval (z číreho patriotizmu). Po demonštráciu všeobecného rozhľadu netreba ísť však až tak ďaleko.

 

Na škole, kde študujem, je veľmi zvláštny zvyk, veselo povedať, vyvesiť na nástenku, na spoločný mail, kto na skúške neprešiel, kto mal nula bodov a podobne...Pani inžinierka vyšla z kancelárie a pre všetkých na úvod  chladne spomenula, že v ďalšom termíne už nechce počuť pojmy ako s.r.o. v spojitosti s Európskou úniou, nechce viac  čítať, že Európska únia združuje poľnohospodárstva a dopravu európskych štátov...Najneuveriteľnejšia odpoveď, ktorú spomenula- avšak našťastie nie toho nešťastníka, ktorý s touto vedomosťou vyšiel- bola: „V Eurozóne sú dva štáty."

 

Netreba byť vo všetkom dobrý. Netreba mať dobré výsledky a neznamená to, že sa do života zaradíte inde, ako ste si cieľavedomo priali. Ale keď človek študujúci aplikovanú ekológiu na skúške povie, že existujú štyri kovy- ortuť, olovo, hliník a kadmium a o ďalších nikdy nepočul, to už je to, čím sa netreba chváliť.

 

Relácia "Aj múdry schybí" sa môže ísť natáčať už aj na vysoké školy a nadväzovať na problematiku, z ktorej má človek akurát v daný deň skúšku a stále to bude o tom, zabávať sa na hlúposti (ktorá však môže mať rôzne dôvody, môže byť len nastrojené, pomyselná, neobjektívna)...Ja asi ani neviem pochopiť drzosť človeka, ktorý ide na skúšku, možno len naozaj skúsiť, avšak proste stále s tým, že „viem aspoň počet štátov Eurozóny. Jeden...dva... Dva..." Alebo ako to bolo? Nebolo to o „neučil som sa", „dostal som okno", „keď sa to bralo, to som bol na urológii". Včera to bola skutočne hlúposť... Svet nestojí na počte štátov Eurozóny..Ale myslím, že každý zdravý Európan, ktorý vie narátať minimálne do šesť , by mal okolo tých.. aspoň šesť štátov  uviesť.

Nikoho nechcem z vysokej školy vyhadzovať a hovoriť, kto na ňu má a kto nemá. Ani robiť selekciu na vybrané stredné školy podľa toho, kto vie koľko hlavných miest sveta...Sú rôzne odbory, talent, schopnosti, potrebné vedomosti.. Ale nie je toho už niekde- alebo všade- príliš málo, čo treba vedieť? A stále menej? Alebo len príliš veľa ľudí číta krásnu knižku od Roberta Fulghuma "Všetko, čo potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole"?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík rozšíril zoznam Lexových káuz

S bývalým šéfom SIS Ivanom Lexom sa spája viac ako desať káuz. Jeho bývalý podriadený Ľuboš Kosík ich doplnil o ďalšie.

ŠPORT

Sagan skončil v prvej etape v Austrálii tretí, triumfoval Greipel

Nemec oplatil Saganovi prehru z kritéria.

DOMOV

Dobré ráno: Česi si dovolili, čo si u nás ani Fico netrúfol

Ako prebiehajú české prezidentské voľby.


Už ste čítali?