Nahá

Autor: Edita Vyšná | 26.2.2011 o 22:22 | (upravené 26.2.2011 o 22:30) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  2723x

Nahá také množstvo čistého času tak intenzívne som asi nikdy nebola. A toľko ľudí ma nikdy nahú nevidelo.  Ja som nikdy nevidela toľko nahých ľudí. A nie je to estetická nahota. Ale profesionálna, kúpeľná.

 

Procedúra s názvom zrkadlisko- nahá (nie je to o pozeraní sa do zrkadla- nahá=), je to pobyt v minerálnej vode. Prvýkrát som tam bola sama, spokojná 20 minút v luxuse 40°C vody (ale zvládla by som aj studenší luxus)..Posledných päť minút som už sedela na schodíkoch spolovice von z vody. Niekto to rád horúce, niekto nie. Ďalšie razy už so ženami. Na posledný týždeň sa hádam nepridajú aj chlapi. Iná procedúra- Bahnisko- nahá.  Je zvláštne vchádzať niekam nahá zhora po schodíkoch dole, kde už sú ľudia. Podľa časového rozvrhu to tak vychádza. Je to naozaj ako „pozerajte sa, idem". No kto by sa nepozrel, keď mám o tridsať rokov menej ako všetci v bazéniku? Ide mladosť..Viacerým teraz krivdím, mnohé decentne pozerajú inam. Ale niektoré veteránky naozaj očividne pozerajú po mne!

V rozpakoch som ale stále menej. Zo srandy som si povedala, že môžem ísť rovno po 28 dňovom začiatočníckom pobyte v kúpeľoch skúsiť striptérsku dráhu na privyrobenie si.Dobrý mesačný tréning bez červene na tvári, resp. bez červene pocitov, fyziologická červeň je prirodzene prítomná pri 40 °C vodičkách a bahne ešte výraznejšie ako pri nezmyselnej dvanásťminútovke na gymnáziu.

...Nie, ešte nie, včera ma do hydromasážnej vane ukladal pracovník, nie pracovníčka..Ešte nie som pripravená na profesionálnu prácu naháča, cudzí muži sú iní ako cudzie ženy. Ale nechápem, ako sa tam ten pán v bielom oblečku vôbec vzal, na ženských oddeleniach sú predsa len ženy ako pracovníčky!... Ešteže na mňa chlap nekydá bahno, to už by sa mohlo kúpeľníctvo zaradiť do inej zvláštne stimulačnej formy cestovného ruchu.

Spolubývajúca sa snažila urobiť revolúciu a dúfala, že sa zapojím aj ja a budeme chodiť na všetky procedúry v plavkách. Ona chodí. Už jej párkrát povedali: „ A to čo? My tu donaha!" Jej je to jedno. Ja sa držím zaužívaného „my tu donaha". Myslím, že by na mňa každý pozeral ešte s väčším záujmom (proste niečo pod päťdesiat sa tu už aj tak vymyká priemeru a štatisticky by to malo byť vyhodené ako vzorka, ktorá ničí meranie), keby som sa opovážila ísť v plavkách. Možno by bol aj nejaký jemný nátlak a vzbura, aby som si ich vyzliekla. Už som paranoidná. Bez reptania sa v kabínke vyzlečiem, nadýchnem sa a idem.. Ale niektoré chodby na stanovištiach nahých procedúr sú sakra dlhé. Niekedy sa cítim veľmi nahá.

Pri vodnej gymnastike je našťastie predpísané  „v plavkách". Keby sa tam praktizovalo „my tu donaha", to by bolo ako tie reklamy uprostred nočných filmov, kde nahé dievčatá pobehujú popred sieť a hrajú bedminton. Ale o nahotu klientov koniec koncov nikomu nejde. ..Aj keď po prečítaní knižiek od švédskych autorov, ktorými som obohatila svoj kúpeľný pobyt, kde je pedofilná a inak sexuálne deviantská polovica populácie, môže byť úchyl vlastne úplne každý a nikým si nemôžeme byť istí. Už mi bol napr. zložený kompliment na moju krásnu patellu operovaného kolena. Nerozrušil ma nijakým spôsobom, bol chutný..Ale keby mi niekto pochválil chodidlá, to by som sa už zľakla=).

Exteriér tela tu asi nikoho nezaujíma. Chce len pomôcť. Piešťany chcú pomôcť. V rámci stálej expozície Balneologického múzea si možno pozrieť aj ďakovné listy a barly, ktoré už po odchode z kúpeľného pobytu nebolo treba. Ja nič také ako barly nemám. Ale aj ja mám svoje prianie. Aj ja čakám zázrak. Hrať (oblečená) zase basketbal.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?