Odporúčaný vek diváka Československej Superstar

Autor: Edita Vyšná | 27.3.2011 o 22:39 | (upravené 28.3.2011 o 22:14) Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1808x

Včerajšie kolo Československej Superstar ma utvrdilo v tom, že na tom nie je už čo pozerať. Nemyslím si, že tie deti nevedia spievať. Sú dobré. Ale mimo spevu, ktorý tvorí 5% šou, je to naozaj nuda. Lebo mám viac ako 15.

 

 

V dokrútkach sa objavujú slovenské titulky. Súťažiaci Matej Piňák už stihol získať aj umelecký pseudonym Matěj Piňák..To asi preto, aby v hranatých zátvorkách nemusela byť uvedená správna výslovnosť. Ja verím, že mladí Česi nerozumejú, aj keď sa snažia. Raper Rytmus síce chce znieť cool, ako všade. Ale keď mu na jeho, aj trefné poznámky, suťažiaci neodpovie, lebo fakt nevie o čom, to potom nie je šou. Rovnako som to vnímala u ostatných rozhodcov (ale s Rytmusom musia mať špeciálne mladí Česi ohromné problémy).

Pán Habera je, si myslím, veľmi múdry muž. Celkový výsledok jeho rozhovoru so súťažiacimi je taký, aký by mala relácia pána Krausa, keby si do nej pozval Kleopatru z Turca. Čím nechcem povedať, že súťažiaci sú primitívni. Nie, len majú ešte čas a priestor (vyrásť) na to, aby sa s Paľom Haberom vedeli baviť tak, aby to zabavilo aj diváka ( ktorý má viac ako 15 rokov). Naša krajina je charakterizovaná regresívnou demografickou krivkou, a preto netreba robiť reláciu vyslovene pre "up to 15".

A už vôbec nechápem, čo robí v Československej Superstar mládenec Noah Ellenwood. Keď sa už nezvláda vytvoriť niečo kvalitné v domácom prostredí a potrebujeme vysielať iba niečo zahraničného formátu, chrliť ročne talenty na našu širokú hudobnú scénu, rozdávať 100 000 Eur, tak by sa mohli zúčastniť aspoň ľudia, ktorí Haberovi rozumejú, keď vtipne zahlási: „Ty máš celkom kvalitnú angličtinu". Tento jedinýkrát, čo som tohtoročnú Superstar videla, som si akosi nedokázala vyhlásenia tlače: „Noah, který již bydlí v ČR pár let, umí po česky výborně", spojiť so skromne vyzerajúcim mladým mužom a pekným hudobným prejavom na javisku. Ja som ho okrem "moc děkuju" nepočula povedať nič.

 

Skoro všetci súťažiaci boli mladí chlapci, ktorí podľa poroty vôbec neznejú ako pätnásťroční, a keď zavrieme oči, vieme si pod nimi predstaviť niekoho, kto už prekonal adolescenciu. Človek, čo má viac ako osemnásť rokov, sa musí v danej spoločnosti cítiť nepríjemne. Už aj ja som sa cítila trocha nepríjemne, keď som to pozerala. Predošlé ročníky projektu boli také, že dialógy dávali zmysel a boli často dokonca aj duchaplné a vtipné. A to nemyslím, že problém je absencia Adely Banášovej, ktorá je skutočne neuveriteľne duchaplná žena. Ale to, že 20 -ročný človek, súťažiaci, je predsa len vyzretejší a reaguje inak ako 15- 16 ročný, ktorému sa IQ ešte o nejakú tú hodnotu pozdvihne. Pokiaľ tieto, zväčša deti, akurát nespievajú, tak sa Superstar vôbec nedá pozerať. Lebo to je ako keby som si ako 24-ročná chcela prečítať knižku, ktorá mi prišla ako 14-ročnej veľmi pekná a veľa mi dala..A ona aj je výborná, ale pre 14- ročných.

Nechápem, ako je možné, že v hornom rohu obrazovky pri prenose tohto projektu je v krúžku číslo 15, ako minimálny odporúčaný vek diváka. To je predsa ako keby školskú tašku Hannah Montana, ktorú nosia deti prvého stupňa, dostala na narodeniny študentka strednej školy, lebo ju jej mamina našla  zaradenú v ženskom oddelení. Ďalšie ročníky Superstar sa budú niesť asi v duchu „Máš 10 a viac rokov, myslíš si, že vieš spievať a rozumieš po česky alebo slovensky aspoň ´Mne sa to páčilo/Mně se to líbilo´?"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?