Facebook pomáha využitiu petičného práva

Autor: Edita Vyšná | 10.4.2011 o 14:56 | (upravené 19.4.2011 o 17:46) Karma článku: 3,51 | Prečítané:  886x

Na Facebooku som našla jedno veľké pozitívum- vyjadriť názor pridaním sa do skupiny...A nemyslím takej typu „I don´t get drunk, I get awesome!“, „Stop zabíjaniu šmolkov do šmolkovej zmrzliny!“.. Ale napríklad také „Úprimnú sústrasť Poľsku“ a „Chceme Tatry bez J&T.“ Všetci naši „priatelia“ a priatelia si to môžu všimnúť (pokiaľ si nás medzitým nevymazali zo svojich noviniek, lebo už nechcú vidieť, kam sme sa zase pridali), zamyslieť sa, prečítať si o tom a urobiť si názor tiež. Takáto socializácia sa mi veľmi páči...Pred pár dňami som sa ale zamyslela nad tým, že viaceré skupiny chcú mať formu aj akéhosi hlasu „pohnime sa k lepšiemu“.. Ako napríklad „Zastavme týranie zvierat na Slovensku!“ a „Podporujem dopravcov v štrajku- Mýto sa týka nás všetkých“. Ako sme ale podporili tých dopravcov v štrajku?

 

Mierna nezmyselnosť týchto skupín-akcií, ktorých sa možno  „zúčastniť", sa ma dotkla v súvislosti s odkazom na petíciu „Pripomienka k týraniu zvierat v novele trestného zákona", ktorá sa objavila na facebooku tento týždeň (teda  mne prostredníctvom mojej známej, ktorá odkaz na ňu vyvesila). Bol tam odkaz na inú stránku, kde ste mali vyplniť v petičnom hárku identifikačné, kontaktné údaje v prípade, ak ste súhlasili. Bola som párkrát skontrolovať, ako sa TU dvíha počet ľudí, ktorí na facebooku ukázali, že im peňažné pokuty pre psychopata, ktorý utýra (svoje) zviera k smrti, nestačia v našom trestnom zákone. To by bolo výborné. Ale v spojitosti s tým, že petíciu podpísalo asi 5-krát menej ľudí, ako sa na facebooku hrdilo pridaním do skupiny? Je to zúfalé.

Treba čítať  prečítať dočítať..Keď viete vybrať  z možností „Zúčastním sa" „Možno sa zúčastním" a „Nezúčastním sa", tak treba ísť aj ďalej. Keď sa ďalej nepozriete, tak ste sa rovno mohli pridať bez rozmýšľania do „Nezúčastním sa." Možno svojou kvázi  facebookovou podporou pohnete inými ľudmi, ktorí si takto všimnú, že petičné právo už tiež verí facebooku a vidí v ňom veľkú silu. Áno.. Ale dalo sa pomôcť aj svojím hlasom, čo sa v tomto prípade však nestalo..Keď si dáte „Attending/ Zúčastním sa" ohľadne nejakej párty, tiež si všimnete, že kde a kedy sa koná, nie? Tak toto sa konalo na inej stránke..A veľa udalostí sa takto koná...Aj tie párty sa väčšinou konajú inde, ako na facebooku (teda neviem, akých sa zúčastňujete). Keď už facebookom chceme niečo meniť, tak nech to presiahne hranice toho virtuálneho sveta.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?