Kde by Jožko Mrkvička nebol podozrivý, ba by sa aj zišiel

Autor: Edita Vyšná | 21.10.2011 o 0:54 | (upravené 22.10.2011 o 18:58) Karma článku: 8,33 | Prečítané:  1076x

USA sú v určitých ohľadoch veľmi lacné. Teda oproti tomu, ako sa žije u nás, je skoro všetko veľmi lacné. Američania by u nás umreli od hladu na piaty deň, či na ktorý sa to umiera, pretože za ten plat, ktorý by pani ako napríklad upratovačka u nás mala, by si nešla kúpiť ani rožok, lebo by bol drahý. Ale čo je drahé v USA? Keď poviete, ako sa voláte a ukážete identifikačnú kartičku akúsi=)

 

Zdravotná starostlivosť v USA stojí naozaj veľké peniaze. A keď si neplatíte poistenie, tak sa zadĺžite do konca života. Trikrát navštívite nemocnicu so zápalom močových ciest a už sa k vám dostáva šek na 2000 USD..Teda taký, ktorý máte zaplatiť. Nepríjemné...Kto ale nemá zdravotné poistenie a dostane sa na pohotovosť, preto urobí najlepšie, keď spomenie, že nemá pri sebe žiadnu identifikačnú kartičku. Dôležitý bod, ktoré ešte treba spomenúť spolu s tým: meno, na ktoré sa podobáte, prípadne nejakú neexistujúcu či mŕtvu dušu spomeniete. A- adresu!  Proste, nechcete platiť - a nie sú to len Jeffersonovci dvojdolároví vzácni čo treba vytiahnuť na vyšetrenie, ošetrenie, nie nie. Preto treba šikovne povedať, kto ste (ale ešte raz, nie že poviete, že to ste vy, lebo v tom prípade neušetríte, pozor!). Ale teda keď sa podobáte na Vikinga, tak nepoviete, že ste Ramon Rodriguez, vtedy poviete, že ste Peter Forsberg. Keď vyzeráte ako telenovelový plantážnik, vtedy ste Ramon Rodriguez!

Neverila som vlastným ušiam. Počula som to od zlatých ľudí, ktorí čakajú na zelenú kartu. Správni ľudia. Verím, že nemajú peniaze nazvyš. Viacerí ich známi to robia takto. Možno je to celkom dosť ľudí, čo to takto robí. Zaujímavo ošetrené to majú v tých Spojených štátoch amerických, skutočne. Možno keby išlo o normálnu sumu, tak by sa ľudia neoštiepkali povedať, kto vlastne sú..A štát by to možno vyšlo rovnako, len by to platili viacerí.

Dobre funguje aj platenie pokút. Nahnevaná som prišla, že o jednej ráno si človek nemôže na svoje noviny rozložené na sedačke metra, vyložiť nohy, lebo zaberá viac ako jedno miesto na sedenie a to extra miesto stojí 25 USD..Teda „Že ste to vy slečna a išlo o váš prvý priestupok" stojí 25 USD, inak to stojí 65 USD.

A bola som vysmiata kvôli svojej naivite!

A:Edita ty si ukázala ID kartičku? Hahahaha...

B:Prosím???..

A:No mňa takto chytajú často a vždy mám pripravené meno.

C: Editaaaaa, ooo môj bože dievča zlaté tststs ;)

U nás sa hádam v takom prípade dostane aj napomenutie, že nenosíte pri sebe občiansky.  A odvedú vás na policajnú stanicu..Či?.

V USA je to v poriadku, keď nič identifikačné nemáte. Oni si tých imigrantov, čo nemienia platiť, i načierno existujúcich už aj plne zakomponovali do toho plne funkčného systému. Pokuta za neodpratanie psích exkrementov predstavuje 1000 USD,  len samotné pozdravenie doktora, ktorý sa na vás ešte ani nepozrel,  100 USD, avšak keď  máte živého ducha, nepanikárite a svoje vymyslené meno viete povedať s pokerovým výrazom na tvári, a tým  pádom nespolupracujete, celkom ušetríte! A že je Amerika drahá! Kdeže!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?