Časť upírskej ságy ma včera úplne vycicala

Autor: Edita Vyšná | 21.11.2011 o 22:53 | (upravené 23.11.2011 o 18:34) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1652x

Očakávanie veľkého filmového trháku sa v mojom prípade nekonalo. Prvá časť- dosť zlá oproti knižke. Druhá časť zlá, ale to aj knižka bola o tom, že Bella sedela pol knižky vo svojej izbe a trúchlila. V tretej časti neviem o čo išlo. Asi to teda nebolo úplne tragické, ale ani sa o nestalo mojím obľúbeným filmom. No a videli ste tú štvrtú časť? Zlatý klinec? Ani nie, skôr klinec do rakvy (aj keď zvyky upírov nie sú o líhaní si do rakiev, oni radšej počúvajú vážnu hudbu alebo lovia medvede). .

 

Keď na 2 hodinovom filme najviac zaujme diváčky scéna, v ktorej je 17 ročný chlapec bez trička a inú si nepamätajú, to asi svedčí o úžasnom spracovaní. Chlapci  nie sú síce kategóriou, ktorú chcela sága osloviť, ale myslím, že trpieť museli ísť do kina mnohí, lebo je to ohromne romantické a treba si to ísť pozrieť na výročie, alebo preto, že je piatok. Čo malo zaujať ich, ťažko povedať...Ešte aj bitky vlkolakov proti upírom sú pre dievčatá, lebo vlkolaky sa po nich alebo aj v rámci nich krásne psíčkovsky  tvária a kňučia.Ňuňu.

Knižka je romantická. Prvá časť v podobe, kedy je rozprávačom Edward upír, má aj pekné myšlienky. Je najkrajšou knižkou... Zjavne si Edward aj niečo myslel- okrem toho vedel aj, čo si myslia ostatní (niektorí upíri majú nieže nadľudské, ale nadupírske schopnosti)..Len že čo si myslí Bella, nevedel (to bola zase jej zvláštna schopnosť) .. A vo filme postavu Belly možno skutočne podozrievať z toho, že ona si nemyslí vôbec nič, a tak aj Edward darmo skúma.  Bellin filmový charakter totižto predstavuje tupú mladú slečnu s so zladeným výrazom. Za to môže určite ale aj scenár...Ale Edward ako sa krásne trbliece!

Čo je v knižke opísané ako „zvláštne, nezapadajúce dievča", „dumajúca", „nesvoja" a „hanblivá" a „záhadná" je vo filme buď „arogantná trúba" alebo „niečo- mi- tu -smrdí" alebo ešte „nemám výraz! Nemám výraz!"... Paleta výrazov herečky, ktorá predstavuje hlavnú postavu, zahŕňa teda až tri výrazy, a jedinou záhadou na nej je, prečo ju zvolili ako hlavnú postavu do filmu, ktorý má byť trhákom. A teda že aj je. Na internete sa už predávajú šaty, ktoré mala na svadbe vo filme. Dúfam, že Edward predáva tie dva očné zuby a vlkolak Jacob nejaké roztrhané košele, nech sa oslovia široké masy.

No ale teda k tomu poslednému filmu.. Ktorý má ešte jednu poslednejšiu časť, lebo treba vytrieskať viac peňazí z divákov alias „nezmestilo sa to do jednej časti"...No hej, keby Bella s Edwardom nehrali 20 minút v kuse šach, keby Bella nesedela tehotná utrápene a utrápenejšie na gauči (aby som si teda neprotirečila, ona sa netvárila nijako, len jej urobili kruhy po očami) pol hodinu a keby všetci okolo nej nestáli tiež plnú pol hodinu (no ozaj, upíri si normálne nešli nič uloviť  a hladovali!), tak by sa to úplne v pohode zmestilo do jedného. Podľa mňa som to mohla mať otvorené ako zazipovaný súbor bez obrazu a dalo by mi to rovnako veľa.

Na tento film, ako hovorím, som nemala vysoké požiadavky, ostatné tiež neboli veľmi dobré. Ale táto rozvíjajúca sa popkultúra, kde si hlavní hrdinovia- pár- nevedia povedať dve súvislé vety, kde je hlavná postava namiesto hanblivého neistého osemnásť či devätnáťročného dievčaťa vykreslená ako neskutočná nymfomanka, ktorá skoro nič nehovorí, iba sa liepa po Edwardovi ( veď už si ma preboha vezmi!!!), to ma naozaj zaráža. Veď romantické filmy môžu byť milé, vtipné, môžu mať niečo do seba... V tejto filmovej ságe sa nejako len okrajovo rozvíja myšlienka magického sveta (teda najmä vtedy, keď sa vlk Jacob premení na polonahého človeka Jacoba a všetkým nám přechází zrak), celé je to veľmi otupené a nič sa tam nedeje.

Najväčšia akcia celej dvojhodinovky bola, keď Bella rodila 10 kilové poloupírča. A to je dosť zlé. Ale možno by sa tento film uchytil na sexuálnej výchove, ako dokumentárny.

A najzaujímavejšou dvojminútovkou vo filme bol detailný obraz Bellinho krvného riečišťa, keď sa premieňala na upírku.

Ak ste nikdy nič zabité(najmä svoj večer), zlé nevideli a naozaj, ale naozaj veľmi chcete niečo zlé vidieť, tak vrelo odporúčam tento film.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?