Kúpte živé kľúčenky

Autor: Edita Vyšná | 16.2.2012 o 18:17 | (upravené 16.2.2012 o 19:44) Karma článku: 3,42 | Prečítané:  500x

Začalo to priživovaním sa týchto produktov na Letných olympijských hrách v Pekingu v roku 2008. Neoficiálne predávané kľúčenky s  oficiálnym maskotom olympijských hier, ktorý s touto brutalitou nemal a nemá nič spoločné. Maskotmi olympijských hier v Pekingu bolo päť detských postavičiek, reprezentujúcich štyri obľúbené čínske zvieratá: ryba, panda, antilopa čiru, miestny druhu vtáka podobného lastovičke, a olympijský oheň. Reprezentujú prosperitu, šťastie, vášeň, zdravie a šťastie, a vysielajú správu o potrebe priateľstva a mieru. S odtlačením loga týchto myšlienok sa začali predávať kľúčenky obsahujúce živé zvieratá. Predávajú sa dodnes.

Popularita tohto produktu zotrvala aj po odznení myšlienky o túžbe po priateľstve a svetovom mieri. Článok na Ocean Planet Alliance z 26. januára 2012 hovorí o novom nákupnom šialenstve. Živé korytnačky a ryby (článok nehovorí o druhoch obojživelníkov, avšak existujú články z minulého roka hovoriace aj o ich použití) sú vložené do 7 cm dlhých plastových kľúčeniek, ktoré sa predávajú na staniciach metra a vlakových staniciach. Obchodníci tvrdia, že voda, v ktorej sú „naložené", obsahuje nutrienty umožňujúce prežitie drobných stavovcov po niekoľko mesiacov. Taká zázračná kŕmna masa by sa mohla použiť na rôzne účely, otázkou zostáva, kde majú tieto živočíchy získať vzduch, aby si túto plnú penziu užili.
Čína nemá okrem zákona na ochranu voľne žijúcich zvierat nijaký iný. Keď si uvedomíme, aké diery musí mať ten, keď obchod s tigrími kosťami a inými artiklami z ohrozených druhov voľne žijúcich zvierat napr. kvôli tradičnej medicíne stále prekvitá, nečudo, že nad týranými zvieratami v kľúčenkách sa v Číne nikto kompetentný naozaj nezastaví.

Kľúčenky majú prinášať šťastie, ako naše králičie chvostíky. Ja byť šťastím, tak si na nikoho, kto sa pýši touto hrôzou, nesadnem. Ale sú aj ľudia, ktorí si tieto kľúčenky kúpia, aby vypustili zviera. Keby im chceli dať aj domov, to by prišli celkom lacno ku domácemu zvieratku. V apríli 2011 stáli tieto suveníry cca 1,5 USD. Veľmi málo za živého tvora a veľmi málo za jeho smrť. Všetko legálne. V Číne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?