Erasmus Orgasmus (Prague)

Autor: Edita Vyšná | 26.2.2012 o 20:23 | (upravené 29.2.2012 o 16:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  655x

Byť na pár mesiacov preč z domu, zo svojej rodnej krajiny, je veľkým lákadlom stať sa na chvíľu tým, kým v skutočnosti človek nie je. Alebo robiť to, čo je doma tabu a „vonku" také byť nemusí. Takým môže byť študijný pobyt v zahraničí. Ocitneme sa zrazu za čiarou akýchsi pomyselných konvencií, mimo poličky, kde si nás uložili tí, ktorí nás poznajú. A ktorí tu zrazu s nami nie sú, ktorých nemôžeme zraniť, prekvapiť.  Študijné zahraničné pobyty napríklad v Prahe veľmi často nie sú o štúdiu...Jedna facebooková skupina sa volá Erasmus Orgasmus Prague- má veľa  hrdých „prívržencov", ktorí sa radi bavia, a povedzme si pravdu- preto prišli.

 

Študijné pobyty, pri ktorých z danej inštitúcie človek nezískava titul a je len  hosťujúcim študentom, sú v Strednej a Východnej Európe často o párty, alkohole, nezdravom jedle, o sexe a o sexuálnom a erotickom priemysle.

Praha predstavuje pre zástupcov viacerých národov  alkoholový raj. Kvalitou, výberom, i cenou. Študenti si  ďalej pochutnávajú na tradičnom, cenovo dostupnom reštauračnom českom jedle i na produktoch fast- foodových koncernov, ktoré majú otvorené aj o piatej, keď pomaly končí párty. Severania si  napr. zaľúbili kvalitky z McDonald´s, KFC a Burger King.  Oni ich vo svojej domovine nemajú. Aby ich tam otvorili, musia prijať ešte nejakých imigrantov, aby na seba tieto spoločnosti mohli v nejakom tom Fínsku vďaka lacnej pracovnej sile  zarobiť.  A Cheese Burger za 20 korún, ktorý by sa nerozložil ani za 20 rokov, musí v Prahe nadránom byť.

V neposlednom rade ide zo značnej časti o sexuálny a erotický priemysel a celkovo o sex.

Ľudia majúci doma svoje polovičky podvádzajú, lebo čo oči nevidia, srdce nebolí. Nie všetci, určite nie všetci, ale exotika a krása slečien strednej a východnej Európy láka. A slečny sa často dajú. Tak ako Litovky počúvali na slovo „Španiel", tak dievčatá v Prahe počúvajú napríklad na slovo „Američan". Netreba sa urážať.   Nejde ani tak o vidinu zelenej karty, ako o to, užiť si s neznámym. Ktorý o tom prípadne, najlepšie, nebude hovoriť. Užijú si obe strany. Sedem kansaských chlapcov sem tento rok prišlo, lebo ich kamaráti sa minulý rok skvelo bavili. Jednému z nich jeho kamarátka na facebooku napísala: „Predtým, ako dievčatám v Prahe dáš, čo chcú, tak sa aspoň pozri, či majú na ruke prsteň."

Praha uvíta aj platené služby a ďalší rozvoj  zážitkového cestovného ruchu.. Kamaráti a známi Fíni (ale neboli to jediní návštevníci) mali napríklad v obľube klub Hot Peppers. Striptízový klub. Lap dance nebol u nich na dennom poriadku, ale viacerí z nich služby klubu využívali celkom že naplno..A návšteva predstavovala vskutku úžasný zážitok, ktorý doma ešte nemali. Podľa vlastných slov si nemyslia, že okrem hlavného mesta majú striptízový klub aj niekde inde.

20-ročný Američan mi nedávno na párty hovoril, ako už aj oni s kamarátmi stihli objaviť čaro striptízového klubu a objednali si lesbickú šou za 3000 Kč.  Doma by nešiel. Aj toto bolo „weird" (divné). Ale nikto sa na nich divne nepozeral, nikto to neposunie ďalej ako pikošku roka v jednej zo štvrtí amerického mestečka.  Je to jedinečná vzrušujúca príležitosť.

Aj takáto je stredná Európa. Nie je nutné sa urážať a netreba sa hanbiť.  Tak ako Bratislavu poznali alebo poznajú zahraniční návštevníci ako kráľovstvo„stag parties"- rozlúčky so slobodou, tak môže mať  už Praha (všeobecne stredo- a východoeurópske mestá?) neoficiálnu nálepku erasmus-orgasmus. Mať to na oficiálnej brožúre univerzitného oddelenia medzinárodných vzťahov by nebolo vhodné. Ako príklady som uviedla  najmä zaoceánskych hostí. Ale netreba si robiť ilúzie, že príspevky Európskej únie a jednotlivých  ministerstiev školstva na zahraničné študijné pobyty nejdú z rúk účastníkov aj na lap dance a na pozvanie krásnej domácej na... drink;).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?