No aj ja o volebných (ne)preferenciách

Autor: Edita Vyšná | 9.3.2012 o 23:23 | (upravené 9.3.2012 o 23:31) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  90x

Videá, na ktorých viacerí dôchodcovia hovoria na „vyvrcholení kampane Smeru", že nie ich vnuci, ale oni sú  dôležití, preto budú voliť to, čo bohužiaľ budú voliť, budia nepríjemné „protistarecké „ a „antidôchodcovské" nálady. Nepríjemné hovorím preto, lebo aj ja som si dnes už povedala, že ku starkej pôjdem najbližšie pozrieť nie starkú, ale nášho psíka, ak bude starká voliť Smer. Nie je to správne. Veď sú to naši starí rodičia. Občas rodičia... Sú možno vojenskí dôchodcovia. Akcionári stavebných spoločností...Iné dôvody, prečo voliť smer, ma už nenapadajú. Iba nedostatočná neinformovanosť (napr. starí rodičia), zvýšenie vojenských dôchodkov (vojenskí dôchodcovia), akože výstavba diaľnic a ďalších vecí, ktoré budú predražené, asi aby sme ukázali, ako na to máme, a ako sme vlastne v rozpuku. Keď vezmeme do úvahy štúdiu, ktorú vypracovala Amnesty International Slovensko (Protikorupčné minimum 2012, dostupné v pdf formáte na internete),  tak možno mená z danej „súpisky" budú krúžkovať ešte aj tí, ktorí našli záľubu v korupcii.

.V štúdii, ktorá spomína aj bodovanie poslancov na základe ich hlasovania za legislatívne návrhy týkajúce sa oblasti boja proti korupcii sa poslanci za Smer nachádzajú všetci na chvoste s mínusovými hodnotami priemerného skóre. Líder strany má  -74,1 bodu, najmenej zo všetkých poslancov NR SR má taktiež poslanec zo strany Smer (-96,9).

Dnes v čakárni neurológie sa staršie panie na dôchodku veľmi živo a nevraživo začali vyjadrovať o pani doktorke, ktorá si berie 5-eurových pacientov aj mimo hodín, ktoré na to má vyhradené. Údajne nedáva potvrdenie o zaplatení. Zmieňovali korupciou. Bolo to treba pravdaže zovšeobecniť a zhodnotiť život na Slovensku ako otrasný a strašný. Musela som sa zapojiť:

„Tak ale teta, stačí ísť nevoliť Fica a všetko sa na dobré obráti."

Pani nemala slov, ale v nedeľu sa určite pôjde pomodliť za moju zblúdenú dušu. Ozvala sa druhá: „Fico..Fico je spravodlivosť."

„Ale nevravte? Minimálne má asi najhorší protikorupčný program, keď to tu tak horlivo rozoberáte."

Ako sa nabádalo aj na nejakých správne angažovaných stránkach: „Rozprávajte sa so svojimi rodičmi, so svojimi starými rodičmi. Ľudia bez prístupu k informáciám sú práve skupinou, ktorá volí stranu Smer." Tak som sa ja pustila do starých dám v čakárni. Slušne, neefektívne. Kto sa sťažuje, že ledva ledva prešiel cez ulicu k doktorke za pol hodiny,  na kontrolu pred mesiacom neprišiel, lebo bolo klzko (to chápem), zajtra aj tak pôjde voliť, či je klzko alebo nie je klzko. Pána Fica treba podporiť.

Ľudia, ktorí povedia, že je tu všetko nefér a skorumpované a pritom volia stranu, ktorej najmenej záleží na boji proti korupcii, podľa mňa má obmedzený prístup k informáciám.  Stranu Smer volia voliči, ktorí z veľkej časti zjavne nevedia, prečo ju vlastne volia. Pán Róbert Fico tu už je dosť dlho. A spravodlivosť tu je? Zažívate ju práve teraz? Je nám lepšie? Panie a páni dôchodcovia, je vám lepšie? Keď si vezmeme základné potreby: Dôchodky sú krásne, minimálna mzda sa zvyšuje? A máme aj iné ako základné potreby. A ja osobne mám aj rada Slovensko.... Ak ste odpovedali na všetky otázky „nie", tak.. Tak???

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?