Kompetentní pracovníci v akcii

Autor: Edita Vyšná | 23.3.2012 o 0:30 | (upravené 23.3.2012 o 0:56) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  186x

Policajt cudzineckej polície nevie ani ceknúť v cudzom jazyku, pani riaditeľka internátov si myslí, že je viac ako zákon, ktorý neovláda, a človek zamestnaný ako visa koordinátor ČVUT robí problémy zahraničným študentom šírením informácií, ktoré hovoria niečo iné ako zákon. Pozície nevytvárané súkromným subjektom, ktorého úlohou a cieľom je vytváranie zisku, sú často obsadené aspoň sčasti nekompetentnými ľuďmi. Ľuďmi, ktorých síce z daných pozícií nik nevytlačí, ale možno by mal, pre dobro všetkých.

 

Medzinárodný študentský klub Českého vysokého učení technického venujúci sa zahraničným študentom varoval- „na cudzineckej polícii nikto nevie po anglicky, takže svojich „zahraňákov" nenechajte ísť samých."  Keby Francisco vošiel do kancelárie daného pána so svojím poradovým lístkom sám, tak je už možno v súčasnosti šťastne deportovaný naspäť v Kostarike. To ale tvrdil vízový koordinátor, že bez víz sa zahraničný študent na políciu ísť nahlásiť nemá, nech majú víza prísť akokoľvek neskoro.

Išli sme hneď, ako víza došli. Pán policajt sa začal najprv škodoradostne zastrájať, akú vysokú pokutu môže dať Franciscovi za to, že sa neprišiel nahlásiť skôr.  Po rozhovore s iným človekom z oddelenia poznamenal, že Franciscovi vlastne nemôže pokutu dať, ale ubytovacie zariadenie, ktoré malo povinnosť ho nahlásiť, môže dostať pokutu 50 000 Kč. Takým tým štýlom „Slečna, keby som  chcel, tak..."

Pokutu nakoniec nedostal nikto. Len chudák Francisco musel podpísať čestné prehlásenie o tom, že do ČR prišiel až 2.3., hoci už od 5.2. tu robil  nejaký bioštatistický výskum.

Riaditeľke internátu, ktorý "ilegálne ukrýval" Francisca celý mesiac, som išla oznámiť, že  zahraničných študentov je treba nahlásiť, aj keď nemajú víza, ako  to robia hotely a iné ubytovacie zariadenia. To mi síce tvrdil policajt, ktorý sa najprv vyhrážal pokutou pre ilegálneho nebezpečného imigranta, ktorú následne nepriamo uznal za nepravdu, ale zakomponoval do vety o povinnostiach ubytovacieho zariadenia aj číslo zákona, tak som zvážila možnosť, že je to asi aj pravda. Riaditeľke internátu to bolo ale úplne jedno a jediné čo povedala, bolo : „Policisté, ti toho namluví!" a mávla rukou. Naozaj.

A chudák Francisco priletel do Amsterdamu, potom sa na mesiac stratil v prievane, a až následne prišiel do ČR, kde policajt cudzineckej polície nevie ani ceknúť v cudzom jazyku a pani riaditeľka internátov si myslí, že je viac ako zákon, ktorý neovláda. Ľudí z oddelenia zahraničných vzťahov ČVUT , ktorí možno informujú o niečom, čo nie je pravda,  som už nekontaktovala. Hlavne, že je tu Francisco tento mesiac už naozaj aj podľa Policie ČR.

Existujú ale dve možnosti: Jediný naozaj nekompetentný bol pán policajt a pani riaditeľka sa len nevie vyjadrovať slušne. Alebo je nekompetentná pani riaditeľka internátu, visa koordinátor ČVUT a pán policajt (z hľadiska znalosti angličtiny).  Nerozumiem, ako sa v krajine s dosť vysokou nezamestnanosťou môžu udržať ľudia, ktorí na sebe nepracujú, hoci je to žiadúce, na svojich postoch. To je ale asi na Utópiu II.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?