Pozor! Nebezpečenstvo protigréckych nálad

Autor: Edita Vyšná | 17.6.2012 o 12:55 | (upravené 17.6.2012 o 23:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  157x

Ak u vás už teraz prevládajú protigrécke nálady, tak neodporúčam čítať tento článok, alebo článok, z ktorého čerpám: http://www.pewglobal.org/2012/05/29/european-unity-on-the-rocks/, pretože si môžete uvedomiť, že ste nenávistný šovinista a bude vám to ľúto, lebo ste vlastne dobrý človek a neublížili by ste ani muche (doteraz). Článok je z 29.mája 2012, a hovorí o výsledkoch výskumu, ktorý sa vykonal v marci až apríli v ôsmych krajinách EÚ, z toho 3 takých, čo sú členmi Eurozóny, a v USA.  Nedozvedela som sa, prečo tvorili vzorku iba občania daných 8 krajín a prečo iba ôsmych..Štáty severnej Európy ani východnej, ktoré sú v EÚ, neboli v prieskume zahrnuté. 9108 respondentov odpovedalo na otázky ohľadne ekonomickej krízy, podávali svoje pohľady na ECB, Euro, európsku integráciu. Keď sa povie, že každý Slovák bude akoby musieť prispieť 1000 EUR na Grékov, to nahnevá mnoho ľudí. Ako sa zdá, Gréci dokážu ale vytočiť aj odpoveďami na nevinné otázky. Pokora a vďačnosť sa v súčasnosti síce nenosí, ale Gréci by si ich mohli na chvíľu obliecť.

 

Článok začína tým, že prieskum ukázal obrovské rozdiely medzi Európanmi. V tom istom odstavci sa hovorí o tom, že pri otázke „Aký je najpracovitejší národ Európskej únie bolo v rámci siedmych národov najčastejšou odpoveďou „ Nemecko". Dva národy z ôsmych vyslovili v tejto otázke názov svojej krajiny. Jednou z nich bolo Nemecko. A s myšlienkou  "Všetci myslia na Nemcov, iba ja myslím na mňa", si Gréci zahlasovali za seba ako za najpracovitejší ľud Európskej únie..

Za najmenej pracovitý národ sú považovaní Gréci, uvedení ako najčastejšia varianta u opýtaných v piatich krajinách, vrátane Českej republiky, Nemecka a Veľkej Británie. Ďalšími dvoma otázkami hodnotiacimi stereotypy národov bola „Aká je najskorumpovanejšia krajina" ( víťazné Taliansko s piatimi hlasmi, u opýtaných zo Španielska sa delilo o prvenstvo so Španielskom) a „Aká je najmenej skorumpovaná krajina EÚ", s jednohlasným „Nemecko".

Grécko okrem toho, že sa vidí ako najpracovitejší národ spomedzi 27, z ktorých 26 nie je ešte v bankrote a nemá ako svoju hlavnú náplň v súčasnosti podpaľačstvo a štrajky, tak vidí  spoločnú európsku menu ako pozitívnu. 71% opýtaných Grékov, najviac zo všetkých krajín, ktorých občania boli zahrnutí v prieskume, si praje udržať Euro a nevrátiť sa k svojej bývalej mene. Ako jeden pán, ktorého názor som videla v inom zdroji. Euro áno, ale vo voľbách 17.6. určite nebude voliť stranu, ktorá je za úsporné opatrenia.

Prvenstvo medzi percentami opýtaných z jednotlivých krajín si drží Grécko aj odpoveďou „Európska ekonomická integrácia oslabila národnú ekonomiku". Vo výsledku, väčšina každého národa (okrem Nemecka, kde 59% bolo opačného názoru) mala tento názor. V Grécku ale dosahoval hodnotu 70%. Krajina, ktorá je jedným zo zdrojov ekonomickej krízy (nie, nie je to Slovensko, ktoré tak svetový zdroje označovali, keď sme nechceli prispieť do eurovalu svojimi požičanými grošmi) označila veľkou väčšinou európsku integráciu ako škodiacu národnej ekonomike.

2% opýtaných Grékov považujú súčasný smer, ktorým sa  Grécko vybralo, za optimálny (objekt charitatívnych aktivít?).

Vy ste miláčikovia z akého Grécka? Antického?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?