Ďalší hoax o migrácii

Autor: Edita Vyšná | 21.12.2018 o 13:30 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  258x

Párkrát som zaznamenala, že sa denník SME snaží ľudí informovať o hoaxoch, nepravdivých správach. Na jednu takú by som chcela poukázať aj ja.

Neviem, koľko ľudí so slovenským občianstvom kampaň zasiahla. Hovorca vlády pána Orbána, Zoltán Kovács, zdieľal v októbri na facebooku a twitteri video. Je po anglicky, lebo však lživými a zavádzajúcimi správami o tom, čo najviac trápi obyvateľstvo minimálne celej strednej Európy, treba zasiahnuť čo najširšie publikum.

 

Video kampane „Ideje felrázni Brüsszelt! Védjük meg Európát!” je namierené v postave poslanca Európskeho parlamentu Guya Verhofstadta (lídra ALDE zoskupenia (zoskupenie bez slovenského poslanca) v podstate proti všetkým proEÚ silám. V krátkom katastrofickom zostrihu (migranti utĺkajúci niekoho na smrť a tak) je mimo iného aj krátka vsuvka (až dvakrát), kde pán Verhofstadt hovorí: ´Potrebujeme migráciu´. Bodka. Ďalšie desivé vyhlásenia a obrazy.

 

Takto to pán Verhofstadt ale nikdy nepovedal. Povedal: ´´Potrebujeme migráciu, ale legálnu migráciu. Nateraz máme úplný opak...´´ Informuje o tom portál Euronews, v decembrovom článku ktorého je výstup pána Verhofstadta zaznamenaný tak, ako bol povedaný. Facebook bol nedávno požiadaný, aby video, ktoré prezentuje maďarská vláda, a ktoré naschvál zavádza, stiahol.

 

Ide o maličkosť? Ani s tým, že nevyhnutne potrebujeme legálnu migráciu, by mnoho ľudí nesúhlasilo (ale napríklad už bez ukrajinských vodičov by asi nejazdili niektoré autobusové linky ani u nás). Ale je rozdiel, či významný európsky politik naznačí, že ľudia z nafukovacieho člna, ktorí priplávali k španielskemu pobrežiu a rozbehnú sa odtiaľ do lesa vyhýbajúc sa španielskym úradom, je jav, ktorý potrebujeme, alebo je to myslené inak (ako napríklad to, že autobusári z Ukrajiny nám pomôžu nateraz zakryť túto dieru na pracovnom trhu).

 

Mnoho ľudí sa hnevá na proeurópskych liberálnych či zelených politikov, ako by nás nechali zaplaviť migrantmi. Pred časom babička povedala mamke do telefónu, že sa šíri správa, že kto býva sám vo veľkom dome, tomu bude pridelený migrant. Človek, čo už zažil čokoľvek, a v tejto dobre sa už ozaj deje čokoľvek, sa môže zľaknúť. Nie každý, kto niečomu uverí, je ´prako*ot´. Dá sa to aj inak než odháňať od seba a vysmievať sa z ľudí, ktorí nedisponujú správnymi informáciami. Napríklad aj tak, že slušne informujete, že daná správa nie je pravdivá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kiska asi ľutuje, že odpískal veľkú koalíciu

Čo ukázali posledné prieskumy o našej politike.

Stĺpček Petra Schutza

Zbor objednávateľov vraždy by mal byť širší

Azda sa v pondelok dozvieme od svedkov detaily, ktoré si chceli nechať pre seba.


Už ste čítali?